03

Oca
2019

Bodrum Rent a Car

Yaz döneminin vazgeçilmez şehirlerinden birisidir Bodrum. Her sene binlerce yerli ve yabancı turistin gelmesi ile birlikte daha da canlı hale geliyor. Tatil için olabilir, başka bir sebeple olabilir siz de Bodrum seyahati düzenleyebilirsiniz. Bodrum’da araçsız kalmak istemiyorsanız araç kiralama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bodrum içerisinde bir çok rent a car firması var. Bu firmalar arasında tek tek giderek kıyaslama yapmak zor olacaktır. Hangi firma hangi arabayı ne kadara kiralıyor diye fiyat araştırmanın daha kolay bir yolu var; “tanidikrentacar.com”.

Bodrum Hakkında

Bodrum, yukarıda da bahsettiğimiz ve birçoğunuzun bildiği üzere çok popüler bir tatil bölgesi. Muğla’nın en büyük ilçelerinden birisi. Yüzlerce yıldır yerleşim yeri olan Bodrum, üzerinde bu yerleşimlere ait olan birçok tarihi yapı bulundurur. Doğa, deniz, tarihi eserler hepsi bir araya gelince şahane bir yer ortaya çıkıyor. Belirgin bir bitki örtüsüne sahiptir. %60 ‘ı ormanlarla kaplı yeşil bir ilçedir. Hem Ege hem de Akdeniz iklimini burada görebilirsiniz. Bodrum’un il merkezine uzaklığı 115 km’dir.

Bodrum Milas’ta hava limanı bulunuyor. Milas hava limanı yılın özellikle yaz dönemlerinde çok fazla uçuş alarak yolcu transferlerini sağlıyor. Sadece yurt içinden İstanbul, Ankara, Adana gibi şehirlerin yanında yurt dışı aktarmasız uçuşlar da bulunuyor. Bodrum uçak bileti satın almak için uçak bileti adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlçenin ekonomisi ise büyük oranda turizm daha sonra ticaret, el sanatları, balıkçılık, ormancılık ve bitkisel üretimlere dayanmaktadır.

Eski bir yerleşim yeri olduğundan bahsetmiştik. Sualtı Arkeoloji müzesinde bulunan eserlere bakarak buranın 5000 yıl öncesinde de yerleşim yeri olduğunu görebilirsiniz. Müzeden bahsetmişken, Bodrum’da Sualtı müzesini, Halikarnas Mozolesini,  Bodrum kalesi, Zeki Müren sanat müzesi, antik tiyatro ve Karaada’yı gezebilirsiniz.

Araba kiralama hizmetleri için aklınıza takılan herhangi bir konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.